Jak urządzić małe biuro w domu

Dodano: 2012-11-09 00:00:00
Wyświetleń: 2244
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 4)

Coraz więcej osób może pozwolić sobie na pracę w domu. To duża oszczędność zarówno pieniędzy jak i czasu. Prowadząc działalność w domu odpadną nam koszty związane z wynajmem biura, oraz czasu związane z podróżą do i z biura do domu. Jak jednak urządzić małe biuro w domu aby nam się w nim dobrze i spokojnie pracowało? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym krótkim artykule.

Najlepszym rozwiązaniem dla urządzenia biura w domu było by usytuowanie go w osobnym pomieszczeniu. Co jednak zrobić kiedy nie mamy takiej możliwości? Wtedy musimy sobie je wydzielić z innego pomieszczenia. Kuchnia, pokój przejściowy czy dziecięcy odpadają. Najlepszym rozwiązaniem będzie wydzielenie biura z części pokoju dziennego. Owo wydzielenie możemy zrobić za pomocą specjalnych meblościanek, zasłonki lub parawanu. Dobrze jest oddzielić część domową, mieszkalną od biurowej.

Nasze biurko powinno też być ustawione nie na wprost drzwi tak aby nie peszyć interesantów lub gości. Kolory ścian powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce głównie w pastelach. Dobrze było by gdy można było zrezygnować z ozdobnych firan i zasłon. Jeśli jednak taka opcja nie jest możliwa powinny być one takiego samego koloru co ściany bez zbędnych drapowań i ozdób. W pomieszczeniu nie powinien być również telewizor chyba że wymaga tego specyfika naszej firmy. Zrezygnujmy z wszystkich nie potrzebnych rzeczy (zwierząt, zabawek dzieci, serwet, obrusu,dywanu którego utrzymanie w czystości może przysporzyć Ci wiele kłopotu).

Postaraj się sprawić aby twój kącik do pracy wyglądał elegancko i oficjalnie. W utrzymaniu porządku przydatne Ci będą pułki na kółkach, segregatory na dokumenty. Również komody i plastikowe pojemniki się bardzo dobrze sprawdzą gdyż możesz je po dniu pracy chować pod biurko. Zakupując biurko do biura postaraj się aby miało ono sporo szuflad w których będziesz mógł schować sporo artykułów biurowych. Na rynku pojawiły się również stanowiska komputerowe z drzwiczkami które po pracy można zamknąć na kluczyk i schowają one nasze biurko. Warto tez zadbać o obrotowy ergonomiczny fotel biurowy i wieszak na ubrania dla naszych klientów.

Jedynym „domowym „ elementem niech będzie umieszczone na biurku zdjęcie twoich bliskich, może rysunek syna lub córki lub pocztówka z wakacji. Pamiętaj jednak ze każdy taki prywatny akcent może nas rozpraszać i odciągać od pracy.

Trzymając się tych kilku wskazówek na pewno uda się Państwu stworzyć dobre miejsce do pracy w zaciszu domowym.

 

 

InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd